ثبت درخواست سریع تعمیر
  • +98-9124433425
  • همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب

رفع بوی بد یخچال

با گذشت زمان طبیعی است که درون یخچال و فریزر بوی ناخوشایندی بدهد. درست است که بوی بد و ناخوشایند صدمه ای به یخچال شما نمی زند اما وجود این بو آزاردهنده است پس باید منشأ آن را پیدا کرده و آن را از بین ببرید.

مواد غذایی نباید طولانی مدت داخل یخچال بماند زیرا بعد از مدتی فاسد شده و بوی بدی تولید می کند. بسیار پیش می آید که غذای پخته شده ی اضافی را درون یخچال نگه داریم تا دوباره آن را گرم کنیم و فراموش می کنیم و غذا به مدت زیادی داخل یخچال می ماند و فاسد می شود و بوی بد آن دریخچال پخش می شود.

یخچال یک فضای بسته است هنگامی که مواد غذایی درون ظروف سربسته نباشند تمامی بوها با هم مخلوط می شوند. بعضی اوقات که آب یخ درون یخچال را می نوشیم متوجه میشویم مزه و بوی ناخوشایندی می دهد.این بو و مزه ناشی از بوی مواد غذایی است که درون یخچال پراکنده شده و جذب نان وآب و.. می شود.

تصویر یخچال

میوه و سبزیجاتی که بسته بندی شده اند به دلیل اینکه هوا به آن ها نمیرسد زود پوسیده می شوند و بوی بدی سراسر یخچال را فرا می گیرد و همچنین آب حاصل از گندیدن میوه و سبزیجات در یخچال جاری میشوند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یخچال را کاملا تمیز کنید و تمام سطوح را پاک کنید. راه حل های ساده ای برای تمیز کردن وجود دارد و می توان از راه و روش های خانگی استفاده کرد.

یک راه حل ساده برای از بین رفتن بوی بد یخچال استفاده از جوش شیرین است.  مقذاری جوش شیرین را در ظرفی ریخته و داخل یخچال قرار دهید. پس از گذشت چند روز متوجه می شوید دیگر بوی ناخوشایند احساس نمی شود. می توان مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کرد و قسمت های داخلی یخچال را با آن تمیز کرد.

سرکه ی سفید می تواند بوی نامطبوع یخچال را از بین ببرد. شما می توانید مقداری سرکه را همراه آب ولرم مخلوط کنیدو درون ظرف اسپری بریزید و آن را درسطح یخچال اسپری کنید.این مخلوط می تواند لکه ها را از بین ببرد و آلودگی و بوی بد را پاک کند. برای از بین بردن بوی تند سرکه می توان با پارچه ای خیس آن را کاملا از سطح یخچالتان پاک کنید و بوی سرکه از بین می رود. حال خبری از بوی ناخوشایند نیست.

تصویر یخچالیک تکه سیب زمینی را بردارید و آن را پوست بگیرید.آن را درون یخچال قرار دهید.سیب زمینی  همانند یک جاذب عمل می کند و بوی نامطبوع را به خود جذب می کند. پس از دو روز سیب زمینی را بردارید اگر هنوز بو باقی مانده یکی دیگر قرار دهید. این کار را می توانید تا زمانی که بو کاملا از بین می رود ادامه دهید.

اگر می خواهید یخچالتان همیشه بوی تازگی بدهد چن لیمو را خرد کنید و درون آن بگذارید.تنها کاری که باید انجام دهید هفته ای دو سه بار قطعات لیمو را جایگزین کنید.

از عصاره وانیل استفاده کنید. مقداری عصاره وانیل را در ظرفی بریزید و درون یخچال قرار دهید، علاوه بر این که بوی بد را از بین میبرد باعث می شود که بوی مطبوعی در یخچال پخش شود.

روش دیگر این است که مقداری دانه ی قهوه را در ظرفی بریزید در قفسه ی زیرین یخچال بگذارید قهوه یک بوگیر قوی است اگر بوی آن را دوست ندارید میتوانید از چند تکه ذغال سنگ استفاده کنید و در چند قسمت آن را پراکنده کنید ذغال سنگ نیز به کم شدن بوی بد کمک می کند.

مقالات آموزشی

 image hamta web

تعیین زمان توسط شما

 image hamta web

اعزام سریع تعمیرکار

 image hamta web

تعمیرکاران خبره

 image hamta web

با کمترین هزینه

 image hamta web

گارانتی خدمات

 image hamta web

تهیه قطعات مورد نیاز