ثبت درخواست سریع تعمیر
 • +98-9124433425
 • همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب
vacum cleaner image

تعمیر یخچال ساید بای ساید

نگهداری مواد غذایی یکی از مهمترین دغدغه های بشر در طول تاریخ بوده به همین جهت از چشمه ها چاهها و غارهای طبیعی استفاده می کرده است.
اولین یخچال شناخته شده در سال 1748 میلادی توسط ویلیام کولین در دانشگاه گلاسکو رونمایی شد. الیورایوانس, مخترغ آمریکایی که به عنوان پدر یخچال شناخته می شود, یخچال بخار فشرده را ساخت اما دستگاهی نبود که فرایند مربوطه را طی کند. درسال 1834 میلادی ژاکوب پرکینز با تغییر در طرح اولیه ایوانس توانست اولین یخچال جهان را بسازد.

از تولید یخچال های معمولی مدت زیادی نمی گذرد.یخچال هایی ساده و یک درب که یک فریزر در بالا و یخچال چند طبقه در پایین قرار داشت. این یخچال ها در عین سادگی محبوبیت بسیاری داشتند.با پیشرفت تکنولوژی و فناوری, صنعت لوازم خانگی نیز تحت تأثیر قرار گرفت.
یخچال ساید بای ساید یخچالی با ابعاد بزرگ است که از یک یخچال و یک فریزرجداگانه چسبیده به هم تشکیل شده است. این نوع از یخچال ها از بروزترین و جدیدترین یخچال ها بوده که دارای تکنولوژی بسیار پیشرفته هستند به همین دلیل افراد علاقه مند به استفاده از این نوع یخچال هستند.
یخچالها دارای چند بخش اصلی وپایه ای هستند که بدون آنها فرایند سرد کردن انجام نمی شود.این قطعات عبارتند از کندانسور،کمپرسور،اپراتور،گاز و ترموستات.

مشکلات رایج در یخچال ها

 • داخل یخچال بیش ازحد سرد می شود
  وقتی هوا گرم است درجه حرارت در محفظه غذاهای تازه ممکن است در بالای یخچال کمی بیشتر باشد. این افزایش دما ممکن است باعث شود محفظه فریزر سردتر از حد معمول باشد.
  در یخچال های ساید بای ساید هوا از طریق یک دریچه ی خروجی در بالای محفظه غذاهای تازه جریان می یابد و سپس از زیر فریزر به درون آن بازمی گرددو سرما می تواند دوباره به زیر یخچال برگردد.
 • موتور یخچال بیش از حد گرم می شود
  داغ شدن موتور یخچال یا کمپرسور مشکلی رایج است و جای نگرانی دارد.داغ شدن کمپرسور می تواند به دلیل کار بیش از حد باشد یا مدت طولانی کار کرده باشد.
  دو دلیل رایج برای گرم شدن بیش از حد موتور کم بودن گاز و تنظیم نبودن دمای ترموستات می باشد.
 • بدنه ی فریزر ساید بای ساید برق دارد
  اگرهنگام دست زدن به بدنه ی فریزر برق حس حس کنید ممکن است مشکل از سرپیچ لامپ فریزر باشد.
  علت دیگر برق گرفتگی بدنه معیوب بودن سیم های رابط است.
 • یخچال ساید بای ساید اتوماتیک نمی کند
  در صورت کار نکردن ترموستات, کمپرسور دمای یخچال را تشخیص نمی دهد و یکسره کار می کند.
  امکان دارد ترموستات مشکل نداشته باشد و به درستی کار کند ولی به دلیل طول عمرو کارکرد یخچال کمپرسور توانایی سرمادهی طبق درجه ترموستات را ندارد و درنتیجه بدون وقفه کار می کند و اتومات نمی شود.

ثبت درخواست تعمیرات ساید بای ساید

مرکز خدمات مشتریان بعد از ثبت درخواست، جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و متخصص به محل اعزام گردد.

vacum cleaner image

دیگر نکات مربوط به خرابی یخچال

یکی از مشکلات یخچال های ساید بای ساید صدای بلند آن است که از پشت یخچال به گوش می رسد و صدای ناخوشایندی تولید می کند.این صداها ممکن است از یکی از فن های کمپرسور, اواپراتوریا کندانسور باشد.
فن کمپرسور در کنار کمپرسور در پشت یخچال قرار دارد. فن کندانسور نیز در پشت یخچال است و با باز کردن کاور یخچال قابل مشاهده است. فن اواپراتور در داخل یخچال است و با برداشتن کاور آن فن دیده می شود و می توان آن را تعمیر کرد.
ممکن است صدا از کمپرسور باشد.معمولا این مشکل برای یخچال هایی با طول عمر بالای 10سال به وجود می آید.
همچنین باید پایه های کمپرسور بررسی شود که محکم باشند.

نکات مهم

دمای مطلوب داخل یخچال معمولا بین 34 تا 40 درجه فارنهایت و دمای فریزر باید صفردرجه فارنهایت باشد.
گرم شدن موتور یخچال امری طبیعی است اما وقتی بیش از حد باشد مشکل ساز می شود.
کمپرسور هر یخچال دارای یک فن خنک کننده است که گرمای حاصل از تبدیل گاز یخچال از مایع به گازو بلعکس را از بین می برد. فن بسیار اهمیت دارد که در صورت خرابی, موتور داغ می شود.

تعمیر یخچال توسط همتا تعمیر

شرکت همتا سرویس با بکارگیری تکنسین های مجرب و کارآزموده بر آن است تا درصورت بروز هرگونه مشکل برای یخچال شما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام نمایند.
با توجه به شرایط اقتصادی امروز هموطنان گرامی شرکت همتا سرویس در نظر دارد که هزینه تعمییرات یخچال به حداقل مقدار ممکن کاهش یابد و همزمان از بهترین قطعات جانبی جهت تعمیر استفاده نماید. به دلیل اطمینان ما از کیفیت کار تکنسین ها و نیز کیفیت قطعات بکار برده شده همه تعمییرات به مدت یک سال دارای گارانتی می باشد.

نظرات دیگر کاربران

کیوان حاتم راد درج شده در تاریخ 1398/05/28

من از یخچال دو طبقه استفاده میکنم که طبقه بالا مشکلی واسه سرما و برفک نداره ولی طبقه اول اصلا کار نمی کند. ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ

کارشناس تعمیرات درج شده در تاریخ 1398/05/29

خالی شدن گاز یخچال میتواند باعث ایجاد این مشکل شود و یا قسمت مربوط به اتوماتیک کردن دستگاه به درستی عمل نکند.

نظر خود را بنویسید !


مقالات آموزشی

 image hamta web

تعیین زمان توسط شما

 image hamta web

اعزام سریع تعمیرکار

 image hamta web

تعمیرکاران خبره

 image hamta web

با کمترین هزینه

 image hamta web

گارانتی خدمات

 image hamta web

تهیه قطعات مورد نیاز