ثبت درخواست سریع تعمیر
 • +98-9124433425
 • همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب
dish washing image

تعمیر ماشین ظرفشویی

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ی زندگی ماشینی استفاده از انواع وسایل برقی در منزل هم رونق یافته است.یکی از وسایلی که امروزه در سرعت بخشیدن به امور آشپزخانه کاربرد بسیاری دارد ماشین ظرفشویی می باشد.
خانم ژوزفین کوچران، بانوی ثروتمند اهل شیکاگو با اینکه خدمه اش کارهای منزل را انجام می دادند اما می خواست که در مهمانی هایش ظروف با سرعت بیشتری شسته شده و تعداد کمتری از آنها بشکنند به همین جهت خود به شخصه دست به کار شد و ماشین ظرفشویی را درسال 1886 اختراع کرد و آن را در نمایشگاه بین المللی شیکاگو در سال 1893به نمایش گذاشت.
استفاده از ماشین ظرفشویی به دلیل بالا بودن قیمت تا سال 1970 همه گیر نشده بود اما کم کم با مناسب تر شدن قیمت آن به آشپزخانه ها راه یافت و امروزه به یکی از پرطرفدارترین وسایل آشپزخانه تبدیل شده است.

ماشین های ظرفشویی از لحاظ ظرفیت و قرارگیری به دسته تقسیم می شوند:
1. رومیزی : با ظرفیت 6-8 نفره مخصوص خانواده های کم جمعیت ومهمانی های کوچک .معمولا ظرفیت این سری از ظرفشویی ها 72 الی 108 پارچه می باشد و ازقیمت مناسبی یرخوردارند.
2.ایستاده : ازلحاظ نصب شبیه ماشین لباسشویی است وبه یک جایگاه هم اندازه آن نیاز دارد.با ظرفیت های 12 و 14 نفره مخصوص خانواده های پرجمعیت یا پر رفت و آمد می باشد.
3.توکار : این سری از ماشین های ظرفشویی در داخل کابیت نصب می شوند و قابل جابجایی نیستند.ظرفیت های این سری 12 نفره و 14نفره هستند .

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

 • ماشین ظرفشویی در عین کارکردن سروصدای زیادی ایجاد می کند
  کار با یک ماشین ظرفشویی پرسروصدا می توان خسته کننده باشد. اگر متوجه شدید که صدای دستگاه شما از حد معمول خود بلندتر شده است ممکن است نیاز به تعویض فن داشته باشد.
  صدای بلند موتور می تواند ناشی از موتور معیوب باشد.خراب بودن پمپ می تواند باعث ایجاد سروصدای بلند از ظرفشویی شما شود.
  حلقه های بلبرینگ و کاسه نمد بازوهای اسپری کننده می توانند از دلایل صدای ظرفشویی باشند.این قطعات حلقه های پلاستیکی هستند و هنگام چرخش بازوها ان ها را حمایت می کنند.اگر این قطعات هرز یا فرسوده باشند مانع درست کارکردن بازوها می باشند.
  یک بازوی اسپری باید به صورت آزادانه در ماشین ظرفشویی به کار خود ادامه دهد. بازوی اسپری ممکن است شل شده باشد که می تواند بخش مرکزی و همچنین توپی بازوی آبپاش مرتبط باشد.
 • ظرفشویی آبریزش می کند
  نشتی یا آبریزش می تواند بسیار دردسرساز باشد, حتی اگر مقدار نشتی کم باشد می تواند به کفپوش و دیواره ها آسیب وارد کند و هزینه ی بالایی داشته باشد.
  عامل اصلی نشتی ماشین ظرفشویی می تواند پمپ یا درزبند پمپ باشد. پمپ می تواند دو بخش گردش آب و تخلیه باشد. بخش هایی از گردش و تخلیه ی اب دارای بست ها و آب بندی جهت جلوگیری از نشتی و چکه کردن است.این اجزا درصورت ساییدگی باعث نشتی می شود.
  اتصالات شیر آب ورودی به دستگاه باید چک شود. احتمال دارد نشتی آب از این ناحیه باشد.
  اگر آبریزش دستگاه شما از ناحیه ی جلویی باشد ممکن است محفظه ی شوینده ها دچار مشکل شده باشد.
  بازوهای اسپری کننده ی آب دچار مشکل شوند الگوی اسپری آنها تغییر می کند. این شرایط باعث می شود بازوها آب را به سمت پایین درهدایت کنند و آنجا واشر ابندی وجود ندارد و درنتیجه باعت نشتی به بیرون می شود.
 • ماشین روشن نمی شود
  گاهی اوقات ممکن است با بالا رفتن دمای ماشین ظرفشویی, به دلیل امنیت دستگاه فیوز حرارتی بپرد. پریدن فیوز حرارتی باعث روشن نشدن دستگاه می شود.
  درصورت روشن نشدن دستگاه مشکل می تواند ازقفل در یا سوئیچ قفل در باشد. قفل در برای بسته نگه داشتن در ماشین در طول سیکل شستشو و جلوگیری از چپه کردن و آبریزش استفاده می شود. از سوئیچ قفل در همچنین برای تامین برق به پنل کنترلی دستگاه استفاده می شود.

ثبت درخواست ماشین ظرفشویی

مرکز خدمات مشتریان بعد از ثبت درخواست، جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و متخصص به محل اعزام گردد.

dish washer image

دیگر نکات مربوط به ماشین ظرفشویی

ظرف ها خوب شسته نمی شوند
گاهی اوقات آن گونه که انتظار داریم ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند. یکی از دلایل تمیز نشستن ظرف ها شیر ورودی آب است. شیر وروودی جریان آب را به داخل دستگاه باز می کند. اگر مسدود یا خراب شده باشد ماشین ظرفشویی حجم کافی آب را وارد نمی کند و ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند.
اختلال در عملکرد سیستم بازوهای بالایی, مرکزی و پایینی یکی دیگر از دلایل تمیز نشستن ظرف هاست. به مرور زمان ممکن است ذرات کوچک غذا دربازوها مسدود شوند و باعث می شود آب به درستی از بازوها جریان نیابند و باعث اختلال در شستشو شوند.
سیستم پمپ و موتور در ماشین ظرفشویی بسیار مهم است و یکی از مهمترین دلایل خوب نشستن ظروف مربوط به آن است. اگر موتور معیوب باشد, بخش هایی از پمپ مسدو یا پروانه شکسته باشد, ظرف ها به درستی تمیز نمی شوند.
از دیگر دلایل تمیز نشدن ظرف ها گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی است.

تعمیر ماشین ظرفشویی توسط همتا تعمیر

شرکت همتا سرویس با بکارگیری تکنسین های مجرب و کارآزموده بر آن است تا درصورت بروز هرگونه مشکل برای ماشین ظرفشویی شما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام نمایند.
با توجه به شرایط اقتصادی امروز هموطنان گرامی شرکت همتا سرویس در نظر دارد که هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی به حداقل مقدار ممکن کاهش یابد و همزمان از بهترین قطعات جانبی جهت تعمیر استفاده نماید. به دلیل اطمینان ما از کیفیت کار تکنسین ها ونیز کیفیت قطعات بکار برده شده همه تعمیرات به مدت یک سال دارای گارانتی می باشد.

نظرات دیگر کاربران
نظر خود را بنویسید !


مقالات آموزشی

 image hamta web

تعیین زمان توسط شما

 image hamta web

اعزام سریع تعمیرکار

 image hamta web

تعمیرکاران خبره

 image hamta web

با کمترین هزینه

 image hamta web

گارانتی خدمات

 image hamta web

تهیه قطعات مورد نیاز