ثبت درخواست سریع تعمیر
 • +98-9124433425
 • همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب
vacum cleaner image

تعمیر ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه بوده و نقش مهمی را در برآورده کردن بخشی از نیازهای روزمره برعهده دارد.حتی باکیفیت ترین محصولات الکتریکی ممکن است به مرور زمان نیاز به تعمیرات داشته باشند.
عیب یابی،برطرف نمودن مشکلات متداول آن و انجام تعمیرات لباسشویی همگی به داشتن تخصص در رابطه با عملکرد دستگاه،اجزای مختلف و کارکرد هریک وتجربه انجام تعمیرات و داشتن ابزارالات خاص بستگی دارد.
بنابراین باید نسبت به این مسئله حساس بود زیرا هر فردی صلاحیت انجام آن را ندارد.

مشکلات رایج دستگاه ماشین لباسشویی

 • صدای غیرعادی ماشین لباسشویی
  یکی از دلایل اصلی صدای غیر عادی لباسشویی موتور می باشد. یکی از نشانه های رایج خراب شدن موتور, هنگام شروع به کار صدای هوووم یا وزوز موتور است که گاهی با بوی سوختگی همراه است.
  اگر لباسشویی شما هنگام شروع به کار, چرخش یا تخلیه صدای جیغ مانند یا ضربه ای داشت, پولی ها(پولی موتور, پولی شفت, پولی پمپ) باید جهت انباشت خاک یا آسیب دیدگی مورد بررسی قرار گیرند و در صورت لزوم جایگزین شوند.
  استفاده ی منظم و طولانی ممکن است باعث پوسیدگی یا پارگی تسمه موتور شود که در فرایند شستشو میتواند صدای جیغ یا ضربه محکم راایجاد کند.
 • لرزش در ماشین لباسشویی
  یکی از دلایل عمده ی لرزش لباسشویی تراز نبودن ان است.
  از دلایل دیگر تکان خوردن ماشین لباسشویی میتوان به خراب بودن تایمر یا بردهای الکترونیک نیز اشاره کرد. با خراب بودن هر یک، بالانس کردن لباس درون دستگاه به مشکل میخورد و باعث تکان خوردن لباسشویی میشود.
 • عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی
  رایج ترین دلیل عدم تخلیه آب لباسشویی خرابی پمپ تخلیه است.
  گرفتگی و انسداد در شلنگ تخلیه نیز باعث عدم تخلیه اب می شود.

ثبت درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی

مرکز خدمات مشتریان بعد از ثبت درخواست، جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت تا در زمان مورد نظر شما نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و متخصص به محل اعزام گردد.

vacum cleaner image

دیگر نکات مربوط به خرابی ماشین لباسشویی

استفاده ی پشت سرهم, ریختن باراضافی در لباسشویی و شستن حوله وپتو باعث فشار بیش از حد وساییدگی بلبرینگ, دفورمه شدن کاسه نمد ونفوذ اب به شفت و بلبرینگ شود و سبب ایجاد سرو صدا گردد.

عدم چرخش ماشین لباسشویی

پمپ یکی از اجزای مهم دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می شود که خود ااولین دلیل عدم چرخش لباسشویی مربوط به سیستم قفل در است.هنگامی که موتور محرک آسیب ببیند درب به درستی قفل نمیشودو دیگ نمیچرخد.
کوپلینگ موتور,موتور را به سیستم انتقال نیرو ماشین لباسشویی وصل می نماید.اگر وزن لباس ها بیش ازحد مجاز باشد, کپلینگ مانع چرخش دستگاه میشود تا به موتور و سیستم انتقال نیرو آسیب نرسد.
یکی دیگر از دلایل نچرخیدن ماشین تسمه محرک است.

روشن نشدن دستگاه

اولین موردی که باید بررسی کنید این است که آیا لباسشویی شما برق دریافت می کند؟
اگر لباسشویی روشن نمی شود باید بررسی شود سوئیچ مشکل نداشته باشد. سوئیچ یک قطعه ی پلاستیکی کوچک است که زیر درب قرار دارد.برای فعال شدن سوئیچ,درب باید کاملا بسته باشد.
اگر موتور لباسشویی شما بیش از حد گرم شود مانع روشن شدن دستگاه می شود.
ممکن است به دستگاه بیش از حد جریان وارد شود که در اینصورت لباسشویی اورلود کرده و فیوز شیشه ای می سوزد و باعث عدم روشن شدن دستگاه میشود.


گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین دلایل گرم نشدن دمای آب لباسشویی اختلال در ترموستات است. ترموستات دستگاهی برای ثابت نگه داشتن دمای ماشین لباسشویی است.
تایمر ابزاری است برای کنترل تمام برنامه های ماشین لباشسویی. اگر تایمر دچار مشکل شود نمی توتند تنظیمات مربوط به دمای آب را انجام دهد.
هیدروستات به منظور تنظیم سطح آب لباسشویی به کار برده میشود اختلال در آن هم باعث گرم نشدن دمای آب می شود.
نکته ی دیگر این که ممکن است شلنگ ورودی آب گرم متصل نباشد یا آب گرم بسته باشد.


آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی

در برخی موارد خرابی برد و هیدروستات باعث می شودهنگام آبگیری ماشین, پمپ تخلیه همزمان در مدار باشدو آب را تخلیه کند.
اگر ارتفاع شلنگ تخلیه کم باشد هنگامی که آبگیری لباسشویی شروع می شود آبی که وارد دستگاه میشود همزمان از ان خارج می شود.

تعمیر ماشین لباسشویی توسط همتا تعمیر

شرکت همتا سرویس با بکارگیری تکنسین های مجرب و کارآزموده بر آن است تا درصورت بروز هرگونه مشکل برای لباسشویی شما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام نمایند.
با توجه به شرایط اقتصادی امروز هموطنان گرامی شرکت همتا سرویس در نظر دارد که هزینه تعمییرات لباسشویی به حداقل مقدار ممکن کاهش یابد و همزمان از بهترین قطعات جانبی جهت تعمیر استفاده نماید. به دلیل اطمینان ما از کیفیت کار تکنسین ها و نیز کیفیت قطعات بکار برده شده همه تعمییرات به مدت یک سال دارای گارانتی می باشد.

نظرات دیگر کاربران
نظر خود را بنویسید !


مقالات آموزشی

 image hamta web

تعیین زمان توسط شما

 image hamta web

اعزام سریع تعمیرکار

 image hamta web

تعمیرکاران خبره

 image hamta web

با کمترین هزینه

 image hamta web

گارانتی خدمات

 image hamta web

تهیه قطعات مورد نیاز