ثبت درخواست سریع تعمیر
  • +98-9124433425
  • همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب

چرا ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی کند؟

اگر ماشین ظرفشویی شما عملکرد ضعیفی دارد، یک علت معمول این است که ظروف به صورت نامناسب بارگذاری شده است که امکان دارد مانع اسپری کردن آب یا جلوگیری از حل شدن مواد شوینده شود. از سوی دیگر، اگر ماشین ظرفشویی شما ظروف را به خوبی تمیز نمیکند ممکن است مشکل از دستگاه باشد. اولین گام این است که مقدار مواد شوینده و یا مارکی که استفاده می کنید را تغییر دهید.

Dishwasher pic

1- ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی کند : 
مشکلات تمیز کردن ظروف معمولا به فشار آب، سختی آب یا توانایی بازو های اسپری برای چرخش و اسپری آب ارتباط دارد. 
2- فشار آب خیلی کم است 
برای اینکه ماشین ظرفشویی شما تا سطح مناسب پر شود، فشار آب باید از 20 تا 120 پوند در هر اینچ مربع باشد.اگر احساس می کنید فشار آب کم است همه وسایلی که از آب استفاده می کنند مانند ماشین لباسشویی و... را موقتا غیر فعال کنید. مقدار مناسب مواد شوینده برای استفاده بستگی به میزان بار مصرف ظروف و میزان سختی آب دارد. آب سخت آبی است که در آن مقدار زیادی مواد معدنی حل شده، عمدتاً کلسیم و گاهی اوقات منیزیم وجود دارد.هرچه درجه سختی آب بیشتر باشد مقدار بیشتری مواد شوینده مورد نیاز است. 
3- دمای آب پایین است 
دمای مناسب یرای شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی 60 درجه سانتیگراد است.برای بررس دمای آب یک دماسنج را به مدت دو دقیقه در آب گرم قرار دهید. 
4- اسپری های ماشین ظرفشویی به درستی کار نمی کنند 
اگر ماشین ظرفشویی شما بعد از بررسی مراحل فوق هنوز درست کار نمی کند و ظروف را تمیز نمی کند به صدای چرخش بازوهای اسپری که در بالا و پایین محفظه داخلی دستگاه قرار دارد توجه کنید.اگر بازوها نمی چرخند یا چرخش ضعیفی دارند دستگاه را خاموش کنید و اجازه بدهید دستگاه خنک شود سپس بررسی کنید که هیچ شئی جلوی چرخش را نگرفته باشد. اگر چرحش بازوهای اسپری مشکلی نداشت بررسی کنید که آیا شدت اسپری آب مناسب است یا نه اگر شدت اسپری ضعیف بود توجه کنید که سوراخ های روی بازوها گرفتگی نداشته باشند. 


ایجاد لکه و لایه شفاف برروی ظروف شیشه ای 
اگر بعد از طی چرخه ی کامل شستشوی ظروف هنوز برروی آنها اثر لکه برجا بماند مقدار و نوع ماده ی شوینده و دمای آب را چک کنید. اگر برروی ظروف شیشه ای لایه ای غشایی و سخت ایجاد شود باید ببینیم که آیا قابل پاک کردن هستند یانه برای این کار باید باید ظروف رو به مدت پانزده دقیقه در سرکه سفید قرار دهیم و یا با آب گرم و مواد پاک کننده ی فسفات بالا بشوییم اگر غشا پاک شود بر اثر مواد معدنی آب ،مقدار نامناسب مواد شوینده ویا دمای نامناسب آب ایجاد شده است.اگر با این روش ها پاک نشود راهکار دیگری برای پاک کردن ظروف نداریم اما روشهای زیربرای پیشگیری از ایجاد غشا برروی ظروف مناسب هستند: 
1- اطمینان حاصل کنید که آب گرم ورودی به ماشین ظرفشویی گرمتر از 60 درجه سانتیگراد نیست. از تنظیمات فوق گرم مانند "Power Scrub" استفاده نکنید و چرخه خشک "Energy Saver" را به کار بگیرید. 
2-مقدار مواد شوینده را تنظیم کنید.ابتدا از مقادیر بیشتر استفاده کنید و رفته رفته مقدار را کاهش دهید تا به نسبت مناسب دست پیدا کنید. 
3-قبل از بارگزاری ظروف در ماشین ظرفشویی آنهارا نشویید(پیش شستشو)ذرات و مواد چسبیده به ظروف به تمیز شدن آنها در دسستگا کمک میکنن.

مقالات آموزشی

 image hamta web

تعیین زمان توسط شما

 image hamta web

اعزام سریع تعمیرکار

 image hamta web

تعمیرکاران خبره

 image hamta web

با کمترین هزینه

 image hamta web

گارانتی خدمات

 image hamta web

تهیه قطعات مورد نیاز