چرا جاروبررقی با صدای بلندی کار می کند؟

5 دقیقه برای مطالعه
0 نظرات کاربران
چرا جاروبررقی با صدای بلندی کار می کند؟
چکیده مقاله :

چرا جاروبررقی با صدای بلندی کار می کند؟

 قبل از جاروبرقی مجبور بودیم ساعت ها مشغول جارو کردن و جمع کردن زباله ها وگردو خاک باشیم. درمورد این که جاروبرقی یک اختراع درخشان است هیچ شکی وجود ندارد. جارو برقی انواع مختلف کف مانند فرش،موکت،چوب و... را تمیز کند. همچنین دارای اتصالاتی است که می توانند همه جای منزل حتی جاهایی که قابل دسترس نیستند را به خوبی تمیز میکند.

در این مقاله به این سوال می پردازیم که چرا صدای جاروبرقی اینقدر بلند است؟

به طور کلی جاروبرقی ها دستگاه های پرسروصدایی هستند اما گاهی اوقات این صداها بیش از حالت معمول هستند. قبل از این که دستگاه را کنار بگذارید سعی کنید منبع این صدای بلند را پیدا کنید.

 

فیلترهای کثیف

همانطور که می دانید با روشن شدن جاروبرقی هوا به درون آن مکیده می شود و زباله و گردوخاک را جمع می کند. هوای مکیده شده ای که از قسمت موتور خارج می شود باید تمیز باشد زیرا در فضای خانه پراکنده می شود. به همین منظور قبل آنکه هوا به موتور برسد فیلترهایی قرار داده شده تا گردوغبار به دام بیفتند.  اگر صدای جاروبرقی شما ناگهان بلند شد، فیلترها را بررسی کنید، زیرا ممکن است کثیف باشد. هنگامی که فیلتر بیش از حد کثیف باشد و مکش را ضعیف کرده و صدای بلندی تولید می کند. اگر بعد از کارکرد طولانی فیلترها قابل تمیز کردن نبودند اقدام به تهیه فیلتر جاروبرقی نمایید.

 

بلبرینگ شکسته 

بلبرینگ شکسته ممکن است مشکل ایجاد کند. هنگامی که بلبرینگ شکسته باشد صدای جارو بلند می شود و لرزش دستگاه شروع می شود. گاهی اوقات ایراد موتور با عوض کردن برس های فرسوده برطرف می شود. برای فهمیدن این که برس فرسوده است بویی شبیه سیگار تولید می کند یا اینکه در داخل جاروبرقی جرقه بزند. درصورت شنیدن صدای خشن از بلبرینگ آن را روغن کاری کنید.

 

شلنگ جاروبرقی

شلنگ جاروبرقی را بررسی کنید و هر گونه ضایعات بزرگی که باعث انسداد قسمت داخلی لوله شده را خارج کنید. همچنین مقدار زیاد گردو غبارو زباله ها درون کیسه زباله میتواند باعث کاهش مکش و تولید صدای بلند شوند.

 

فن موتور

ممکن است فن موتور شما شکسته باشد که باعث می شود جاروبرقی شما بلندتر از حد معمول کار کند. اگر روی پره های فن گردو خاک زیادی باشد ممکن است باعث شود به درستی نچرخد.در صورت شل بودن فن آن را با یک پایه محکم کنید زیرا یک فن شل هنگام چرخش موتور صدای بلندی تولید میکند.درصورت مشاهده ی پره های خمیده یا شکسته شده فن نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 

قطعات پوسیده یا شکسته

قسمت داخلی جاروبرقی را بررسی کنید. قطعات پوسیده یا شکسته می توانند باعث بروز صداهای بلند شوند. قسمت شکسته را بردارید و قسمت های جدید را جایگزین کنید. در صورتی که منبع صدای بلند جاروبرقی را پیدا نکنید برای جلوگیری از خسارت زیاد حتما به کارشناسان و تعمیرکننده متخصص جهت تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید. تیم متخصص همتا تعمیر اماده انجام تعمیرات لوازم خانگی در منزل می باشد. کافی است یا از طریق ثبت انلاین تعمیرات یا از طریق شماره های موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمایید.
 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل و شماره تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است